Gabinet Terapii Naturalnych

Poczuj się dobrze we własnym ciele

Gabinet

Agnieszka Kujawska
Suchedniów
ul. Suchyni 8
tel. 609 506 277

Ogólny zabieg terapeutyczny

Terapia kregoslupa Ogólny zabieg terapeutyczny - może być stosowany jako profilaktyka, usprawnianie jak i przywracanie prawidłowych funkcji ciała.

Poprzez indywidualne dostosowanie technik pracujemy z każdą osobą w sposób odpowiadający jej potrzebom, aby osiągnąć zamierzony cel, jakim jest zdrowy i sprawny kręgosłup.

Polecany jest przy dolegliwościach ze strony aparatu ruchu, bólach kręgosłupa, bólach głowy mające podłoże napięciowe. Jest doskonałą formą usprawniania kręgosłupa dla osób pracujących w wymuszonych pozycjach, które przeciążają kręgosłup, sportowców jak i osób chcących zadbać o zdrowe plecy zanim pojawi się ból.

W terapii wykorzystujemy elementy masażu tkanek głebokich,techniki osteopatyczne, techniki terapii manualnej - bazując głównie na technikach mięśniowo - powięziowych, pracy wisceralnej, kranio - sakralnej, GOT, FDM, elementy refleksoterapii, klawiterapii, terapii punktów spustowych czy ćwiczenia rehabilitacyjne wg innowacyjnej metody Kinetic Control. Terapia często obejmuje obszary ciała oddalone od kręgosłupa (np. kończyny dolne), ale poprzez taśmy anatomiczne funkcjonalnie z nim związane.

Cena: 50 PLN - zabieg

Masaże terapeutyczne

Masaż Masaż tkanek głębokich, terapia tkanek miękich czy praca na punktach spustowych to terapie pozwalające przywrócić prawidłowe napięcie tkanek: powierzchownych i głębokich warstw mięśni, powięzi, ścięgien czy więzadeł. Praca na tkankach głębokich i wykorzystanie w tym celu technik uwalniania mięśniowo-powięziowego to praca, nie tylko z objawami ale nad przyczyną problemu. Praca na tkankach jest wykonywana w sposób bardzo precyzyjny, bardzo wolno i z siłą nacisku dostosowaną indywidualnie do potrzeb pacjenta (w zależności od napięcia tkanek). Ta terapia działa na warstwy tkanek, które z reguły nie są opracowane w masażu klasycznym czy sportowym.

Masaż terapeutyczny - zabieg wykonywany w zależności od potrzeb pacjenta na grzbiecie, karku, tułowiu lub kończynach.

Czas zabiegu 50 - 60 min. Cena 50 PLN

Refleksoterapia twarzy

Refleksoterapia twarzy Wykonuję refleksologiczną terapię twarzy według metody autorskiej Lone Sorensen.
Jest to zabieg zarówno leczniczy jak i głęboko relaksacyjny. Polega on na wieloetapowym uciskaniu i masowaniu ściśle określonych stref twarzy, stymulacji punktów akupunkturowych oraz punktów nerwowo-naczyniowych.

*Masaż mięśni twarzy - jako element uzupełniający zabieg - ma działanie zarówno terapeutyczne jak i kosmetyczne.

Lone Sorensen jest Dunką, która w efekcie 30-letnich badań, konsultacji i podróży po całym świecie, stworzyła unikalną metodę terapeutyczną opartą na osiągnięciach medycyny Wschodu, medycyny ludowej Indian południowych Andów i zdobyczach medycyny współczesnej. Metoda Sorensen jest jedynym rodzajem masażu refleksologicznego twarzy uznanym przez Międzynarodową Organizację Zdrowia.


Refleksoterapia twarzy

Zabieg trwa ok 45 min.

Zaleca się serię 10 - 15 zabiegów (dla utrwalenia efektu) w odstępach tygodniowych

Cena 80 PLN

Dietoterapia

Tomeczek Piotr

Tomeczek Piotr